logo

Nowoczesne projekty ogrodów

Wkładamy serce w projektowanie ogrodów już od ćwierć wieku. Firma Jarex powstała na rodzinnych fundamentach, stale rozwija się w technice projektowania i zakładania ogrodów, poszerzając swoje doświadczenia i kwalifikacje, a także skład maszynowy i narzędziowy. Dziś z dumą oglądamy zrealizowane przez firmę prace ogrodowe w Tychach i Mikołowie – to one w cudowny sposób wypełniają przestrzeń prywatną i publiczną, sprawiając, że świat jest piękniejszy i pełen życia!

W firmie Jarex działamy kompleksowo i wielokierunkowo. Projekty ogrodów przydomowych nie ograniczają się w tym przypadku tylko do aranżacji zieleni. Oferowane przez nas projekty są kompletne i uwzględniają między innymi planowanie nawierzchni ogrodowej, małe obiekty wodne oraz systemy nawadniania ogrodu, a także jego oświetlenie. Klienci firmy Jarex mogą liczyć również na projekty ogrodów, które uwzględniają prace ziemne, odwodnienia terenu itd.

Projektowanie zieleni w ogrodzie to część oferty, nad którą pracujemy każdego dnia. Od trawnika, po korony drzew – tworzymy od podstaw i modernizujemy zieloną część ogrodu, w oparciu o wiedzę z zakresu botaniki, architektury krajobrazu, inżynierii środowiska i nauk pokrewnych. Idealnie zaprojektowany ogród to miejsce, które w sposób harmonijny łączy w sobie roślinność, obiekty wodne, obiekty ziemne oraz zbudowane z kamienia, wszystko zaś z odpowiednim sznytem architektonicznym, inżynierską precyzją i innowacyjnym podejściem. Wiemy jak projektować ogród, by z nudnego i schematycznego miejsca stał się prawdziwą perłą w przydomowej przestrzeni!

Usługi ogrodowe:

 • Projekty terenów zieleni (projektowanie ogrodów)
 • Zakładanie ogrodów
 • Trawniki (trawniki z rolki, trawniki z siewu)
 • Nawierzchnie ogrodowe, place, tarasy
 • Wodę w ogrodzie (oczka wodne, stawy i kaskady)
 • Oświetlenie ogrodu
 • Systemy automatycznego nawadniania (HUNTER, TORO)
 • Prace ziemne
 • Nawadniania ogrodów i systemy nawadniania
 • Odwodnienia (drenaż)
 • Usługi alpinistyczne (mycie okien, zakładanie rynien, malowanie kominów)
 • Alpinistyczna wycinka drzew
 • Wykonywanie zdjęć lotniczych ogrodu, przed i po założeniu (zdjęcia z paralotni)
 • Odśnieżanie dachów (kompleksowe usługi odśnieżania - Śląsk)
 • Działamy na terenie śląskich miast: Mikołów, Pszczyna, Tychy, Żory.

Projektowanie ogrodu - od czego zacząć?

Zastanawiacie się, w jaki sposób przebiega projektowanie ogrodów? Zadanie to wymaga odpowiedniego przygotowania – w firmie Jarex nic nie pozostawiamy przypadkowi. To właśnie dzięki kompleksowemu, wielokierunkowemu i przede wszystkim indywidualnemu spojrzeniu na każdy ogród, staje się on tak wyjątkowy i przyjemny dla jego posiadacza. Od czego zacząć projektowanie ogrodów? Ważne jest określenie stylizacji, w jakiej będziemy się poruszać: czy wymarzony ogród ma nawiązywać do nurtów klasycznych, czy bardziej modernistycznych? Wiejski zakątek w stylu rustykalnym, tropikalna wyspa, a może minimalistyczny ogród w stylu skandynawskim? Ty wybierasz, my wykonujemy projekt ogrodu – to proste!

Do pracy architekta krajobrazu potrzebna jest odpowiednia „matryca”, w naszym przypadku będzie to plan ogrodu. Projektowanie i zakładanie ogrodu wymaga precyzyjnego zaplanowania wolnej przestrzeni, uwzględniając przy tym także ukształtowanie terenu, poziom wód gruntowych, rodzaj gleby, spadki terenu, zacienienie i nasłonecznienie itd. Zmiennych jest bardzo wiele – im więcej uwzględnimy ich na początku projektowania ogrodu przydomowego, tym doskonalszy będzie efekt końcowy.

Zakładanie i projektowanie ogrodów - Mikołów

W swojej pracy, specjaliści firmy Jarex stale pogłębiają swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności – nie idziemy z nurtem, próbujemy nowości, chętnie sięgamy po innowacje techniczne, nowoczesne narzędzia oraz maszyny, a także doskonalimy się w zakładaniu ogrodów od strony projektowej i koncepcyjnej. Ogrody w Mikołowie są szczególnie bliskie naszemu sercu – to tutaj powstała większość naszych realizacji i widocznie wpłynęliśmy na kształt oraz formę terenów zielonych, w tym prywatnych ogrodów w rejonie. Mikołów ogrodami słynie, a my chętnie udostępniamy portfolio naszych prac klientom, wskazując ten punkt na mapie Polski, jako miejsce szczególnie przez nas przekształcone. Mikołów powiedział TAK profesjonalnym projektom ogrodów przydomowych, teraz czas na was!

Projektowanie i zakładanie ogrodów - Tychy

Ogrody w Tychach projektujemy, wykonujemy i modernizujemy od samego początku istnienia firmy. Teren ten jest bardzo wdzięczny do zagospodarowania zielenią, a mieszkańcy Tychów pokazali nam, że warto inwestować w indywidualne projektowanie ogrodów swój czas, energię i oczywiście środki finansowe. Dzięki bogactwu udanych realizacji ogrodów, Tychy stały się „trampoliną” dla firmy Jarex – to tutaj możecie znaleźć oryginalne, w pełni zaprojektowane przez nas ogrody, począwszy od prac ziemnych, skończywszy na roślinach, oczkach wodnych, systemach zraszania oraz wielu innych. Ogrody w Tychach i Mikołowie są żywą wizytówką naszej firmy – otworzyły nam drogę do wielu wspaniałych projektów i ludzi, których dzięki nim poznaliśmy!

 

 

Kontakt

P.H.U Jarex

Jarosław Borkowski
Adres: ul. Górnicza 8,
43-190 Mikołów
śląskie
Tel: 501-714-059

Email: phu_jarex@onet.eu
NIP: 635-134-44-32


Napisz do nas

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące świadczonych przez Nas usług zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem Państwa danych osobowych jest P.H.U. Jarex z siedzibą przy ul. Górniczej 8 43-190 Mikołów, NIP: 635-134-44-32 Czytaj więcej

Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie do odpowiedzi na przesłaną wiadomość, w czasie niezbędnym do udzielenia wyczerpującej odpowiedzi. Przysługuje Państwu prawo do wglądu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Przysługuje Państwu możliwość wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Przetwarzanie danych jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. Dodatkowe informacje otrzymają Państwo pod adresem: phu_jarex@onet.eu lub w Polityce Prywatności.


Copyright © 2024, P.H.U Jarex